FlowCAD EDA Software für PCB, FPGA, Package und ASIC Design News FlowCAD

Cadalist Doctar Datenblatt

Cadalist Doctar
Cadalist Doctar
Firma Cadalist oferuje program do porównywania netlist między różnymi programami do projektowania PCB. Zasadniczo program taki znajduje zastosowanie w następujących przypadkach:

Zmiana systemu do projektowania PCB

Zmiana systemu projektowania wynikająca np. z unowocześniania stanowiska pracy zawsze wiąże się z możliwością wystąpienia niezamierzonych modyfikacji oryginalnego projektu wykonanego w pierwotnym systemie. Modyfikacje takie są szybko i niezawodnie wykrywane przez program Doctar.

Redesign

Podczas przeprojektowywania projektu ważne jest aby zachować część jego cech w ten sposób aby produkcja urządzenia według poprawionego projektu odbyła się jak najmniejszym kosztem. Przykładowo, urządzenie coraz częściej są testowane w specjalnych testerach funkcjonalnych i w tym celu przygotowuje się dedykowane adaptery. Jeśli jest to w ogóle możliwe do zachowania ze względu na rodzaj zmian to należy zwrócić uwagę na pozycję punktów testowych na przeprojektowanym obwodzie drukowanym, co może pozwolić na użycie adaptera ze wcześniejszej wersji urządzenia. Jest to oczywiście tylko jeden przykład wykorzystania programu Doctar w procesie Redesign.

Outsourcing

Bardzo często wykonanie właściwego projektu PCB zleca się innemu wykonawcy. Często taki projekt jest już gotowy w formie schematu. Program Doctar pozwala na weryfikację poprawności wykonanej usługi nawet w przypadku gdy projekt został wykonany na zupełnie innym systemie. Firma Cadalist systematycznie dodaje wsparcie do kolejnych programów PCB.

Wersja podstawowa

- OrCAD Capture
- OrCAD Layout
- Viewlogic
- PowerPCB
- P-CAD
- Gencad

Wersja zaawansowana

- Netzlisten der kleinen Ausbaustufe
- Allegro Design Entry HDL (Concept HDL)
- Allegro PCB Editor
- Mentor BoardStation
- Mentor Expedition